Nejstarší studentce je 95 let!

Nejstarší studentce je 95 let!

Nejstarší studentce v České Republice, Heleně Pechlátové, je 95 let. Vítězství jedné z básnických soutěží ji dodalo sebevědomí, které po celý život postrádala. Nikdo by do ní neřekl, že jako mladá školu nesnášela. Nyní totiž kurzy navštěvuje s naprostým nadšením. Prý je to tím, že jsou dobrovolné a předměty si může vybírat sama. Patříte také mezi seniory, ale typický život důchodce Vám nic neříká? Nechcete celé dny prosedět v papučích u křížovek a nekonečných seriálů? Máte neustálou chuť se rozvíjet? Přihlaste se na univerzitu třetího věku! Příběh Heleny Pechlátové potvrzuje, že se není za co se stydět!
 čtení s babičkou

Co je vlastně univerzita třetího věku?

První univerzita třetího věku vznikla ve Francii za účelem vzdělávání seniorů. V našem prostředí má tradici již od roku 1986. Velký rozvoj nastal v roce 2000. Dnes se nachází univerzita třetího věku v každém kraji. Není proto třeba se obávat, že by člověk neměl šanci studovat z důvodu kapacity. Nevýhodou je, že školné nefinancuje stát a student si ho tak musí hradit sám. Nejedná se však o nějaké horentní sumy, ale o částky v řádech stovek korun za semestr. V dnešní době jsou k dispozici i takzvané VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU, kdy studenti sledují videopřednášky buď společně v knihovně, nebo u počítače z pohodlí domova. 
 přednáška

Jak na to?

Pokud jste se rozhodli, že chcete využít některé z možností studia, nenechte se zastrašit byrokratickými procedurami. Stačí vyplnitpřihlášku a uhradit studijní poplatek. Se vším jsou Vám v případě nutnosti ochotni pomoct v konzultačních střediscích. Když by se ukázalo, že Vám tento způsob trávení času nevyhovuje, můžete studium kdykoli přerušit nebo ukončit.
 

Co Vám přinese studium v seniorském věku?

Nejspíš Vás zajímá, „co z toho budete mít“, když se z Vás stane student-senior. I když se to možná mnohým z vás nezdá, studium v pokročilém věku má neuvěřitelné množství výhod. V nabídce je široká škála kurzů.
pohled na otazník
Můžete se tak zajímat o obory, na které jste v mládí neměli čas. Někdy Vám stačí jen základní vzdělání, jindy středoškolské, aby Vás na univerzitu přijali. Uspokojíte touhu po vědění a zároveň můžete své nabyté vědomosti a zážitky sdílet s kolektivem podobně starých spolužáků. Mezi lidmi navíc nebudete tolik propadat depresivním náladám a okolí Vás bude chápat jako jedinečnou inteligentní bytost. Pokud Vám elán vydrží až do konce, dostanete potvrzení o absolvování jednotlivých kurzů. O titul nám přeci nejde!
Splňme si sny z mládí a učme se v každém věku!