I to nejlevnější tažné zařízení může dobře sloužit svému účelu, jestliže je homologované, s možností připojení všech dostupných periferií. Těmi bývá nejčastěji brzděný či nebrzděný, jednonápravový nebo vícenápravový přívěsný vozík pro převážení nejrůznějších předmětů vybavení bytů, stavebního materiálu a sutin, zahradní zeminy, sazenic stromků atd.
Koule za autem může zároveň perfektně posloužit jako partner při vyklízení bytů, které vlastníte či pronajímáte, případně jste je nedávno získali v dědickém řízení. Jak si počínat při vyklízení takových prostor, abyste vše zvládli bez úhony?
Pronájem vozíku – nemusíte jej přímo vlastnit, vozík lze pronajmout na několik hodin či na celý den nebo více dní a i tehdy ušetříte několikatisícovou investici do vyklízecí firmy. Pamatujte na to, že jej musíte vrátit nepoškozený a v bezvadném technickém stavu a také neznečištěný.
Začněte nejtěžšími kusy – v průběhu práce vám budou docházet síly, začínejte vždy tím nejobtížnějším, což je zároveň výhodnější pro psychickou pohodu. Dodržujte maximální stanovenou nosnost tažného zařízení i samotného přívěsu a raději se „otočte“ s nákladem vícekrát.
Zabezpečení předmětů – měli byste mít připravenou v záloze bublinkovou fólii, molitan, starý textil, papírový karton a podobné materiály, s nimiž zabezpečíte náklad před pádem na silnici a poškozením přívěsu.
Pozor na nebezpečné chemikálie - některá sběrná stanoviště mohou mít problém s odběrem nebezpečných látek a věcí, jako jsou stará svítidla, hlavně úsporné žárovky, zářivky a výbojky kvůli obsahu rtuti. Nemusí vám také odebrat kanystry s vyjetým olejem, barvy a ředidla, jedy na hlodavce a podobné „vychytávky“, s nimiž se neočekávaně ve vyklízeném bytě setkáte. Mezi nebezpečné předměty se také řadí staré plesnivé koberce, matrace plné roztočů a bakterií, staré linoleum, zbytky hnijících potravin, trus hlodavců a podobné organické odpady. Nezapomínejte na ochranné pomůcky, především na respirátor, gumové rukavice a pevnou vysokou obuv.