Zhoršila se vám kvalita vody v bazénu?
Máte podezření na špatné hodnoty pH anebo sníženou koncentraci aktivní látky?
V tom případě už na nic nečekejte, protože takové domněnky je na místě co nejdříve ověřit. Ať už je na vině cokoli, měli byste tomu přijít co nejdříve na kloub, protože čím déle budete otálet, tím více to půjde s kvalitou vody v nádrži z kopce. A kdo by chtěl riskovat, že bude muset vodu z bazénu vypustit?
Při dnešních cenách vody jistě nikdo. Vždyť bohatě stačí i to, že budete muset investovat do dalších přípravků bazénové chemie, které špatný stav vody napraví. Takže tím nejlevnějším a nejlepším řešením je vždy prevence a včasné zjištění možných problémů.
Pokud je vaše podezření správné a za zhoršenou kvalitou vody stojí nevyhovující koncentrace vodíkových iontů anebo aktivní látky, tuto příčinu snadno odhalíte s pomocí testerů pH a koncentrace aktivní látky. Testování zmíněných parametrů byste měli provádět pravidelně každých sedm až čtrnáct dní anebo právě po každé, kdy máte podezření na jejich změnu.
K dispozici máte testery pH jak v kapalné, tak v tabletové podobě anebo v podobě měřících proužků. Konečnou hodnotu zjistíte srovnáním výsledné barevné reakce s přiloženou barevnou škálou. Nejedná se tedy o nic složitého, co by běžný uživatel nezvládnul.
Nicméně ať už bude výsledek jakýkoli, tak na každou změnu hodnot byste měli vždy pružně zareagovat, ať už skokovým navýšením aktivní látky ve vodě či jejím případným snížením, anebo přípravky na úpravu pH vody, konkrétně přípravky pH plus a pH minus. Ty jsou dostupné jak v kapalné, tak v sypké – granulované podobě.
Konečnou hodnotu pH může ovlivnit celá řada faktorů od dopuštění čerstvé vody do bazénu, přes přemnožení řas až po pravidelné používání salinizační jednotky. Důležité proto je, abyste na každou změnu včas zareagovali.