Soukromé podnikání slouží k tomu, aby si jím člověk zvaný soukromý podnikatel vydělal peníze. A měli bychom si pro jistotu hned upřesnit, že si někdo takový nevydělává peníze jenom sám pro sebe. Vydělává je proto, aby tím nejen financoval své živobytí, ale také aby platil vše, co je třeba platit v souvislosti s jeho firmou.
Taková je prostě realita. Podnikatelé mají potřebu si hodně vydělávat a důvodem toho je skutečnost, že kdyby se jim to nedařilo, dopadlo by to špatně jak s jejich firmami, tak i s nimi. Je přece dávno dobře známo, že podnikatelům nikdo nedá nic zadarmo, a kdyby si tito sami dost nevydělali, budou muset své podniky zavřít a přijdou o obživu.
Jenže je celá řada potenciálně hrozících komplikací. A když se tedy v podnikání něco nevyvede tak, jak by to mělo být, hravě se sklouzne do finančních problémů. A pak není ani na podnikatelovu obživu, ani na udržení firmy v žádoucím stavu a v chodu.
Jenže podnikatelé nejsou všemohoucí. A ne všechno dokážou sami ovlivnit. A když se tedy nezadaří, někdy nemají ani tušení, jak to s nimi bude dál, jak to zvládnou. A je jedině dobře, že na to v takové situaci přece jenom nebývají sami. Nemají sice štědré sponzory, kteří by jejich prodělky financovali, ale jsou tu aspoň finanční ústavy, které jim mohou na zvládnutí těžkých časů nějaké ty peníze půjčit.
Například taková hypotéka bez doložení příjmu je ukázkovým příkladem půjčky, která pomáhá podnikatelům zvládat jejich obtíže. I to je sice jenom půjčka, která se nakonec musí i s úroky vrátit, ale je aspoň natolik snadno dostupná, že nehrozí, že by u ní neuspěl podnikatel mající aspoň nějaký ten nemovitý majetek.
Když soukromník potřebuje, může prostě požádat nebankovní společnost o takovou pomoc. A rychle a vcelku výhodně uspěje. A tím pádem se dá jakékoliv podnikání zachránit dřív, než je pozdě.